Едно лице загина 77 се повредени - експлозија во фарбика во САД

Најмалку едно лице загина, а 77 се повредени во експлозија во хемиската фабрика во Луизијана.

По силната експлозија во фабриката избувнал пожар при што шест лица се здобиле со сериозни изгореници.

Веднаш по експлозијата раководството на фабриката издало наредба за евакуација на вработените. 

ФОТО: Журнал.мк

најчитано сега