Една тема е забранета за зборување со кралицата Елизабета, а тоа не е Брегзит

 

Кралицата Елизабета Втора не била расположена да зборува за Меган и Хари.

Долгогодишен новинар Квент Лтс открил дека на неговата пријателка и е забрането да прашува прашања во врска со бачниот пар.

Одговарајќи на Твитер тој рекол: „Пријатрел требало да оди на јавање со кралицата, па добил совет.Разговарајте за било што, освен за една тема.

Брегзит? Не,за Хари и Меган.“ напишал тој.

Односот со нејзиниот внук со тв ѕвездата Меган беше извор за многу трачеви откако се заедно.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 09:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега