Една шолја од овој напиток го лекува грлото, го чисти организмот од отрови и го подобрува варењето на храната

Болката во грлото во зимските денови е сосема нормална појава, но доколку не се лекува можно е поради инфекцијата да дојде до запушување на дишните патишта и сериозни други здравствени состојби.

Направете чај од ѓумбир кој со сигурност ќе ви помгоне, а состојките кои со сигурност ви се потребни за овој чај се:

малку лимон

2 шолји вода

6-7 парчиња ѓумбир

половина лажица бибер

Во едно тенџере ставете вода, ѓумбир и бибер, а потоа варете од прилика околу 15 до 20 минути. Поклопете го тенџерето, тргнете го од оган и оставете да отстои 5 минути. После 5 минути процедете ја мешавината, а пред конзумирање ставете и сок од цеден лимон.

Една шолја од овој чај е вистински благодет за организмот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2019 - 20:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега