Една општина во Скопје утрово без вода

Без вода денеска од 8.30 часот ќе бидат корисниците на дел од ул. „Среќко Пужалка“ и населба Камник во општина Гази Баба.

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека прекинот на водоснабдувањето е поради поврзување од стара на нова водоводна мрежа на ул. „Товарник“ бр.1 и ќе трае до завршување на зафатот.

05.08.2022 - 09:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега