Една општина во Скопје има се повеќе заразени со коронавирус - бројот од ден во ден расте

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-77, Куманово-9, Дебар-3, Штип-5, Прилеп-11, Тетово-16, Струга-3, Велес-5, Битола-6, Охрид-2, Кавадарци-3, Гостивар-5, Гевгелија-1, Струмица-9, Крива Паланка-3, Радовиш-6, Кочани-10, Пробиштип-3, Берово-1, Валандово-3, Виница-3, Делчево-2, Свети Николе-5, Кичево-2, Неготино-1.

Ова се општините во Скопје со најмногу заразени:

• Чаир – 56

• Гази Баба – 85

• Аеродром – 115

• Карпош – 95

• Центар – 105

• Кисела Вода – 90

• Ѓорче Петров – 53

• Бутел – 29

• Шуто Оризари – 17

• Студеничани – 7

• Сарај – 14

• Арачиново – 5

• Илинден – 32

• Сопиште – 3

• Чучер Сандево – 5

• Петровец – 5

• Зелениково – 2

• Странец – 8

• Нераспределен-1

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 17:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега