Една недела пред да се роди ја донесе оваа одлука: Кралицата новиот принц Арчи го даруваше со вреден подарок

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското семејство.

Синот Арчи на принцот Хари и војвотката од Сасекс од својата прабаба доби подарок вреден цело богатство.

Имено кралицата му подари на својот правнук дел од својот имот од кралската палата во која во моментов ја живее својата старост.

Неодамна новопечените родители се иселија од Кенсингтонската палата каде во моментов живее кралицата и принцот Вилијам со семејството.

Инаку познавачите на кралското семејство сметаат дека тоа е еден од најголемите подароци кои ги добил некои од правнучињата на кралицата, по што предизвика лавина коментари во јавноста.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега