Една фотографија го покажа сиот ужас во Нотр Дам- полициски дрон сними со што се справуваа пожарникарите (ФОТО)

Објавена фотографија од Нотр Дамво Париз кој ја снимил полициски дрон, открива колква штета нанесе пожарот на една од најпознатоите катедрали на светот.

Фотографијата прикажува пламен кој ја зафатил речиси елата градба, а од силниот оган исчезна средишната кула на катедралата.

 „Нотар Дам се буди во пепел“ напиша еден французин кој објави две фотографии, една од пред пожарот а друга после него.

Голем дел од покривот на натедралата го проголта огнот, ноза среча конструкцијата јпожарникарите успејаа да ја спасат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 11:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега