Една билка ќе ве спаси од комарците - чини само десет денари

 

Еден зачин кој сите го имаме дома, може да ви помогне за здодевните инсекти. Ако сакате да се спасите од здодевните комарци, отоците и чешањето кое доаѓа по убодот, тогаш дома треба да ја имате оваа билка.

Маслата кои ги содржи босилекот се токсични за комарците.

Така, посадете си босилек дома, чувајте го на тераса или во градината и веќе нема да видите комарец.

 

 

 

19.06.2017 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа