Единственото официјално момче после Аркан ја откри вистината за раскинувањето - неочекувано признание

 

Моделот и манекен Владимир Цветковиќ е едиствениот маж, кој пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го претставила во јавноста.

Тие биле во врска 6 месеци, по што завршена била една од најсериозните врски по смртта на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ-Аркан.

-Се разотидовме поради големата разлика во карактерот, но со договор и без грди зборови - изјавила тогаш Цеца.

Неколку години подоцна, Владимир во интервју за една српска емисија ја открива вистината за раскинувањето.

-Додека имаше страст, тоа беше сѐ... После тоа значи... Така исто и ова... Ние сме два различни света. Додека постоеше нешто ние бевме заедно. Кога заврши, завршивме и ние - рекол Цветковиќ.

 

 

 

14.11.2017 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа