Единствена Македонија: Измеќарот Заев сака да сруши се што е македонско

Откако дојде до сплотеност и единство во одбрана на името и од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, и од Единствена Македонија и големиот број организации кои членуваат во „Македонија блокира“ и воопшто од сите сите национални и патриотски сили во земјата и дијаспората, странскиот измеќар Зоран Заев е во паника и затоа секојдневно по налог на своите странски газди плука против сплотениот македонски народ кој се бори да го спречи Заев да избрише сè што е македонско.

Ова го велат од Единствена Македонија додавајќи дека ова е битка за опстанок на цел еден народ, ова е битка за Македонија и Македонците, а потоа на избори секој нека оди со своите определби оти простата вистина вели дека доколку се сруши државата сите ќе нè затрупа во неа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 11:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега