Единаесетгодишно девојче цела година било силувано од 19-годишниот братучед: Полицајци ја уценувале да ја повлече изјавата

11 годишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен  на 03.02.2020.Според изјава на нејзината мајка за  ТВ21 полицајците ја отстраниле мајка и од просторијата кога зборувале со девојчето нмо и рекле да ја смени изјавата бидејки, татко и ќе заврши во затвор.

Од полиција и препорачале на малолетничката да посети психијатар, но таа се плаши да оди. Дека 11 годишното девојче е силувано е потврдено и од Гинеколошка болница. ТВ21 најавува дополнителни информации за овој случај, кои ќе ги објави во наредните денов

Пред 3 недели и беше роденден, наполни 11 години. Но роденденот го поминала плачејќи поради траумите, како што вели таа, од силувањето од 19 годишен братучед.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 11:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега