Единаесет возила на Брза помош се упатија кон Карпалак

Единаесет возила на Брза помош се упатија кон превртениот автобус кај Карпалак, на патот Тетово-Скопје.

Автобусот се превртел во близина на селото Ласкарци.

На местото на сообраќајната несреќа испратени се 11 амбулантни возила, од Скопје, Куманово и Тетово. Има повредени патници и дел од нив веќе се пренесени во болница, пренесе Фактор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега