Еден од најдобрите голмани на Србија доживеа инфаркт на теренот (ВИДЕО)

 

Поранешниот српски ракометен репрезентативец, Славиша Ѓукановиќ , голманот на францускиот клуб Аиксо доживеа инфаркт на среде тренинг по што итно бил префрлен во болница во Марсеј.

 

Ситуацијата се уште е сериозна, тој се бори за живот, но лекарите се оптимисти и веруваат дека Ѓукановиќ ќе ја добие оваа тешка битка.

Славиша Ѓукановиќ е поранешен српски репрезентативец. На последното Европско првенство тој беше во репрезентацијата заедно со Дарко Станиќ.

 

 

 

 

31.10.2017 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа