Еден македонски град е „слободен“ од Ковид - проверете ја состојбата во вашиот град

Пехчево е единствениот град во Македонија каде во моментот нема ниту еден активен случај на Ковид-19. Во моментот во земјава има вкупно 6.602 активни случаи од кои повеќе од половина се во главниот град.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

14.10.2021 - 18:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега