Еден детаљ ја откри вистината поради која не се емитуваат „Ѕвездите на Гранд“

 

Веќе неколку дена се води полемика околу тоа дали ќе продолжи да се снима „Ѕвездите на Гранд“ на фрекфенцијата на српската Прва телевизија или не.

Иако никој од членовите од жирито не сака да коментира на таа тема, еден детаљ можеби ја открива вистината.

На официјалниот сајт на телевизијата, во програмската шема за престојната сабота запишана е забавна емисија, каде досега беше емитувано популарното шоу на „Ѕвездите на Гранд“ па по се изгледа дека во оваа телевизија засега нема место за популарното натпреварување во пеење.

 

 

 

 

 

 

11.10.2017 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа