Ѕвездата на Гранд го оставила момчето поради жешки пораки со старлета, а потоа го промени имиџот до непрепознатливост(ФОТО)

Српската пејачка Александра Бурсаќ која е една од популарните кои се појавија во „Ѕвездите на Гранд“ јавно проговори за раскинувањето со нејзиното момче.

Александра била во врска со Зоран и мислела дека покрај себе има иден сопруг и татко на нјзините деца, но за жал следел шок. Во неговиот телефон открила дека си разменува жешки пораки со стралетата „Анџела Вештица“.

- Жалм ми е што таа не ме повика да ми каже дека момчето ми е дно. Човечки е да знам со кого имам работа.Светот ми се сружи за еден миг. Планирав и деца со него. Сѐ ми призна и рече сето тоа било само зезање. Си заминав од станот, а на него му дадов рок да се исели- изјавила за медиумите Александра веднаш по раскинувањето.

По раскинување на врската таа го смени имиџот, стана бринета и се посвети на кариерата, а веќе цела година се нема појавено со момче во јавност.

 
 
 
View this post on Instagram

Photo by @zabavast

A post shared by Singer (@bursacaleksandra_official) on Dec 11, 2019 at 10:48am PST

 
 
 
View this post on Instagram

Dragi moji, sinoć smo završili spot za moju novu numeru “Vene”. Ovu pesmu snimila sam pre svega za svoju dušu. Potpuno je drugačija od pesama koje sam do sada snimala. Samim tim i spot je morao da isprati celu tu priču u vidu moje potpune transformacije, što je za mene bilo jaaako teško. Ali, Dejan Milićević je jedini uspeo da me transformiše i da me natera da kroz spot prenesem emociju na jedan potpuno drugi način. On je primer pravog profesionalca koji je apsolutno posevećen svom poslu. Veliko hvala na njegovom angažovanju i trudu da sve bude savršeno. Pored njega, želim da se zahvalim celom mom timu profesionalaca koji su poznati u svom poslu @stevansrules koji je opet pokazao zašto je najbolji! @vanjabeocanin_makeup jer je izvela sve što je Deki zamislio! @dorotejatipsin Videćete nove slike! Za predivnu krunu potrudio se @zakula_vojislav I @nenadtod koji je sve kostime napravio i bio posvećen do samog kraja... A vi dragi moji, budite još malo strpljivi, a ja jedva čekam da čujem vaše utiske... I da, tu nije kraj, u pripremi je još jedan projekat... New video by @dejan_milicevic

A post shared by Singer (@bursacaleksandra_official) on Mar 4, 2020 at 4:08am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.03.2020 - 09:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега