Ѕвезда на реално шоу го претепала вереникот: Нашла шминка од неговата љубовница, па со туш за очи го прободела во око

Ѕвездата на реалното шоу „Jersey Shore" Рони Ортиз Марго пријавил дека вереницата Џен Харли го нападнала и тепала.

Рони и Џен инаку веќе со години се во турбулентна врска, имаат и дете, но секои неколку недели раскинуваат, а потоа изнесуваат гнасни обвиненија еден за друг на социјалните мрежи.

Рони пријавил дека се вратил дома од снимање, прилегнал, а дека вереницата го разбудила удирајчи го по глава.

-Пронашла во отпадот во купатилото шминка на друга девојка, па почна да вреска дека ја изневерувам. Ме удри повеќе пати, а потоа со туш за очи пронајден во отпадот ме прободе во око - раксажал Рони во полицијата.

На Џен ѝ е одредена забрана за приоѓање до Рони и нивната ќерка Аријана, поради насилство во семејството, пренесуваат медиумите.

 
 
 
View this post on Instagram

When you hear tonight the season finale of @jerseyshore #JSFV but we’ll be back in a few months with more #JSFV ! JSFV @jerseyshore

A post shared by Ronnie Magro (@realronniemagro) on Nov 7, 2019 at 1:35pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега