Џиновски питон се појави сред село и проголта недолжно суштество (ВИДЕО)

Питоните се познати како големи змии, кои може да проголтаат голем плен, но овој питон малку претерал.

Дол цели 4,5 метри, ова чудовиште од питон е видено во индиско село каде нападнало стадо кози, а едно од несреќните животни завршило во стомакот на питонот.

Питонот откако завршил со ручекот сакал да си замине од селото, но бил премногу тежок за да се движи.

Жителите на селото лесно можеле да го фатат питонот и да ги контактираат тамошните власти, кои дошле позмијата, па откако и бил отстранет пленот од стомакот  е пуштена во своето природно живеалиште.

 

 

 

 

19.06.2017 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа