Џими Кимел го избра најдоброто комично видео за 2013 година

Американскиот  телевизиски водител и комичар Џими Кимел, го избра најдоброто комично видео за 2013 година.

 

Во неговата компилацијата содржи список од номинирани видео лудории, состевена од градоначалникот на Торонто кој се удира во камера, збунетиот телевизиски водител, мајмунот кој скока во снегот, опасно лутите сосетки кои крадат цвеќе, и газдата преплашен до смрт...

14.01.2014 - 18:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега