Џентилони: Шестиот пакет санкции кон Русија е блокиран

Еврокомесарот за економија, Паоло Џентилони во интервју за медиумите кажа дека е блокирана одлуката за новиот, шести пакет санкции кон Русија.

 

„Многу брзо се договоривме за првите пет пакети со санкции, но шестиот пакет е блокиран од познати причини“, кажа тој.

Медиумите пишуваат дека Џентилони сепак е оптимист дека ќе најдет решение.

18.05.2022 - 18:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега