Џенифер Лопез се пофали со совршена кожа на лицето, па ја „нападнаа: „Веѓите и челото не ти се мрдаат“ (ВИДЕО)

Џеј Ло го промовираше нејзиниот бренд за продукти за убавина Jlo Beauty со видео на Инстаграм, но се соочи со многу критики од фанови кои сметаат дека користи ботокс, па реши да им одговори.

„Може ли само да напоменам дека веѓите и челото не ви се помрднуваа цело време додека зборувавте. Вие дефинитивно користите ботокс. И многу од тоа. Што е во ред – напиша следбеникот.

 „Тоа е само моето лице!!! По милионити пат… никогаш не сум ставила ботокс или какви било инјекции и немам правено операции. Само кажувам. Купете си нешто од JLо Beauty и чувствувајте се убаво во своја кожа. Еве уште една тајна од Jlo Beauty: обидете се почесто да бидете позитивни, добри и да ги поддржувате другите. Не трошете го времето обидувајќи се да ги омаловажувате другите. Поради тоа ќе бидете млади и убави. Ви испраќам љубов“, напишала пејачката на коментарот.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2021 - 13:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега