Џафери не знае кога ќе закаже седница: „Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам“

„Кога ќе одлучам, тогаш ќе ја свикам. Јас засега немам никакви планови“, изјави Талат Џафери за ТВ 21, на прашањето кога ќе има продолжение на конститутивната седница

Одговорот следува откако поранешниот спикер на Собранието ја одложи  конститутивна седница, објавувајќи на својот Фејсбук профил објави дека добил внук.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пак, изјави вчера дека седницата не ни била закажана  за да биде одложена, и дека Џафери пратил само порака до службите да се подготват.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега