Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Села, ми остави најголем впечаток

Претседателот на Собранието Талат Џафери, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше и за моментите на кои се сеќава од настаните на 27 април.

Тој рече дека како момент кој му оставил најголем впечаток е кога му се јавил Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ да го праша каде се наоѓа Зијадин Села за да му помогнат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега