Џафери: Како претседател на Собранието служам на сите политички партии подеднакв

Во „Клик Плус“ на ТВ21, Талат Џафери кажа дека слуша како поддржувачки на СДСМ велат дека како претседател на Собранието, повеќе му служел на ВМРО-ДПМНЕ, отколку на мнозинството.

Џафери на ова одговори дека како претседател служел на сите политички партии подеднакво, согласно Деловникот.

После најавите од СДСМ дека можно е ново мнозинство во Собрание кога се гласаа Законите, Талат Џафери рече дека не било можно ново мнозинство во Собрание.

Дополни дека тоа никако не би можело да се случи, додека тој е претседател на Собранието.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 23:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега