Двојна причина за славење во домот на Роквиќ - синот му упати честитка

Во домот на Роквиќ на големо се слави. Имено, пејачот Маринко Роквиќ е роден на денешен ден и прославува 66. роденден.

Од друга страна, покрај роденденот, Маринко и неговата сопруга Славица прославуваат и годишнина од брак.

„На денешен ден е голем празник, роден е човекот од кој многу работи во животот научив...Среќен роденден добар мој татко! Денеска е годишнина од бракот на луѓето кои ми дадоа живот и љубов! Ви благодарам на се! Ве сака вашиот син“, напиша Никола Роквиќ на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 22:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега