Две семејства завиени во црно во Србија: Загинале две млади сестри и една повозрасна жена

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила денеска недалеку од Нови Сад во Србија загинале три лица, сестрите Добрила (27) и Вида Милиќ (21), како и Лилјана Матиќ (62), пренесува Курир.

Според неофицијални информации, Матиќ возела Опел Мерива, а девојките се возеле во друг автомобил со кој управувал 27-годишниот Небојша Алексиќ, кој е тешко повреден во несреќата.

Како што јавуваат српските медиуми, наводно до несреќата дошло кога жената која возела Опел со новосадски регистарски таблички, се обидела да го помине возилото пред себе, па на тој начин директно се судрила со автомобилот во кој се наоѓале двете сестри, кој исто така бил со новосадски таблички.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа