Две семејства се степале во Чаир

Во Полициската станица Чаир било пријавено во 00.05 часот дека на ул.„Македонско-косовска бригада“, поради нерасчистени семејни односи, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Тепачката се случила помеѓу И.С.(58) и С.Р.(22), двајцата од Скопје, од една страна и С.Ф.(60), Ш.Ф.(64), С.Ф.(33) и Ф.Ф.(46), сите од Скопје, од друга страна.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот. 

12.05.2022 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега