Две млади момчиња загинаа на Првомајска - Детали за страшната несреќа

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи страотна сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица.

Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два автомобила кои се смачкани, јавува Макфакс.

Имало загинати две млади момчиња. Брзата помош не можела да направи ништо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 23:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега