Две девојки половина час чекале кафе, па се пожалиле, но од одговорот на црногорскиот келнер веднаш замолчеле

Дека на светот може се да се случи покажува и овој пример од еден кафе бар во Црна Гора.

Две девојки седнале во локално кафуле и чекале кафе повеќе од половина час, поради што станале нервозни.

Кога келнрот конечно се појавил, едната од нив, видно налутена му рекла „мислам стварно, те чекаме половина час за едно кафе“

Меѓутоа Црногорецот како од то одговорил, па јас тебе те чекам 10 месеци да дојдеши да испиеш кафе“.

Едно момче кое било присутно во кафулето ја опишало оваа свена  на Твитер и ги насмеа корисниците на социјалните мрежи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега