Две деца се судриле во Градски парк - едното од нив се онесвестило

Две деца кои возеле велосипеди вчера попладнето во Градскиот парк во Скопје се судриле меѓусебно, при што едното се онесвестило од силниот удар и од падот.

Веднаш се собрале голем број на очевидци на самото место и веднаш била повикана Брза помош истовремено додека траее паничните реакции на родителите.

Од таму го потврдиле инцидентот.

- Веднаш е интервенирано на самото место и се е во ред. Детето се врати по неколку минути при свесвт и немаше потреба да се носи во болница - потврдија од Брза помош.

 

 

 

12.08.2018 - 10:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега