Двајца затвореници најдени мртви во „Идризово“

 

Двајца затвореници од Скопје биле најдени починати во затворот „Идризово“.

Како што објави МВР, едниот починал синоќа по 3 часот по полноќ, додека вториот бил пронајден починат во текот на вчерашниот ден.

Во првиот случај, станува збор за 50-годишен скопјанец кој издржувал казна затвор од 11 години. Другиот имал 82-години, иницијали Б.А., истотака, од Скопје.

Според информациите од полицијата, кај двајцата немало видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телата на починатите се дадени на обдукција, велат од МВР.

06.06.2023 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега