Двајца загинати, исчезнати и повредени - Видео од разорниот земјотрес

 

Земјотрес со јачина од 7,1 степени по Рихтер го стресе Перу синоќа, а епицентарот бил близу јужната обала.

Срушени се неколку куќи, две лица загинаа, 17 се исчезнати, а има и повредени.

Погледнете как осе тресеше се на видеото на Твитер:

 

 

 

 

14.01.2018 - 15:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа