Двајца средношколци од Прилеп фатени со марихуана во Охрид

Двајца малолетници на возраст од 16 години биле уапсени вчера во Охрид откако кај нив била пронајдена марихуана.

-Вчера  во 23.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана, лишени од слобода се  две 16 годишни лица од Прилеп, се вели во дневниот билтен на МВР.

 По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 13:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега