Двајца Словенци нападнати во ресторан во Скопје

 

Двајца Словенци биле нападнати од непознати лица во Скопје, информира МВР.

„Рано утрово, во 04:00 часот во Полициска станица Центар, 22-годишниот Д.С.П. и 34-годишниот Ф.М. и двајцата од Република Словенија, пријавиле дека истиот ден во околу 02:20 часот во угостителски објект на булевар „Партизански одреди“ биле физички нападнати од  непознати лица. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, соопштува МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2019 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега