Двајца приведени поради снимање и навредување полицајци во Тетово

Тетовската полиција вчера бележи два случаи во кои полициски службеници од страна на граѓани биле неовластено снимани како и навредувани и омаловажувани. Првиот инцидент е околу 15 часот и 40 минути, на кружниот тек на улиците „Маршал Тито“ и „Благоја Тоска“ во Тетово.

-Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 44-годишниот тетовец А.М., кој ги навредувал, омаловажувал и неовластено ги снимал полициските службеници кои преземале службени дејствија. А.М. задржан е во полициската станица Тетово за расчистување на случајот, информираат од СВР Тетово.

Подоцна во текот на денот, околу 18 часот и 35 минути, на улица „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода Т.Т. (48) од градот. Таа исто така неовластено ги снимала полицајците додека преземале службени дејствија. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега