Двајца починати од коронавирус во Македонија

 

Во последните 24 часа на територијата на Македонија се регистрирани нови 48 случаи на опасниот корона вирус и двајца починати од заразата, дознава „Фокус“.

Со ова вкупниот број на заболени во Македонија достигнува 711 лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега