Двајца осуденици се обиделе да силуваат затвореник во затворот во Охрид

 

МВР соопшти дека во затворот во Охрид имало обид за силување на осуденик.

-На 15.09.2020 во 10:45 часот во СВР Охрид, вработен во Казнено поправната установа -Затвор Охрид, заедно со 19-годишник од Струмица, кој издржува казна во затворот, пријавиле дека на 09.09.2020 околу 03:00 часот, во собата на  19-годишникот насилно влегле осудениците Ч. и С. и се обиделе да извршат обљуба врз него. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот - информираше полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 16:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега