Двајца од преживеаните пациенти од несреќата пристигнаа во болница во Скопје

Двајцата пациенти кои утринава беа транспортирани од болницата во Бугарија, пристигнаа во болницата во Скопје.

Тие ќе бидат сместени на Клиниката за пластична хирургија.

Министерот Филипче, истакна дека се работи за 16-годишно девојче и еден повозрасен пациент.

 

Другите петмина преживеани, ќе бидат транспортирани во следните денови. 

 

27.11.2021 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега