Двајца колеги се испотепале во канцеларија во здравствениот дом во Штип

Двајца колеги се испотепале во канцеларија во здравствениот дом во Штип а по документирање на случајот ќе биде поднесена и пријава.

„На 27.11.2020 во 12.35 часот во СВР Штип А.Г. од Клиничката болница Штип пријавил дека околу 12.30 часот во службената просторија во Здравствениот дом во Штип бил физички нападнат од страна на С.П, вработена во Клиничката болница –Штип“ соопштуваат од МВР.

По комплетирање на случајот, против С.П. до надлежното обвинителство ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.11.2020 - 16:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега