Двaесет судски службеници на распит за АКМИС - системот

 

Дваесетина судски службеници, меѓу кои и сегашниот претседател на Кривичен суд биле сослушани во обвинителството за аферата со АКМИС-местенките на судски предмети, објави ТВ24.

Вработени од „скопска единица“, Апелационен и Врховен суд објаснувале за тоа како се вижеле предметите и се давале на едни исти судии, објав ТВ повикувајќи се на свои извори.

Помина речиси една година откако овој случај беше испратен до обвинителството, но сѐ уште е во фаза на предистрага, нема осомничени, а сведоци се повикуваат на сослушување.

 

 

 

13.07.2018 - 18:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега