Дваесет годишно момче ќе одговара: Го запалило затворот во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишниот Ч.Р. од Виница поради постоење основи ан сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

Пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа Охрид на издржување затворска казна, на  05.08.2018  година во 21.45 часот во Затвор Охрид,  од неизгасната цигара предизикал пожар во собата во која бил сместен.

 

 

 

14.09.2018 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега