Два нови случаи на заразени, вкупно 259

Два нови случаи на заразени потврди Институто за јавно здравје додека во тек беше прес-конфернцијата на министерот за здравство, Венко Филипче.

-Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус. Во текот на прес-конференцијата Институтот за јавно здравје потври уште два позитивни пациенти, така што бројката наместо 16, како што соопштив на прес-конференцијата, изнесува точно 18. Вкупната бројка: 259, напиша Филипче на Твитер.

За потсетување, во изминатите 24 часа има два нови смртни случаи. Станува збор за пациенти на возраст од 91 и 31 година.

29.03.2020 - 14:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега