Два часа не можел да слета: Авиони наместо во Скопје, слетаа во Охрид и Приштина

Поради силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје, два авиони не слетаа на скопскиот аеродром, туку беа пренасочени.

Па така, едниот слета во Охрид, а вториот во Приштина.

 Авионот кој летал на релацијата Истанбул – Скопје, два часа кружел над Скопје па бил пренасочен на аеродромот во Пришина, а уште едно летало кое доаѓало од Малта, наместо во Скопје слетало во Охрид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега