Душко ја почести Карлеуша: И подари роденденски порадок вреден 800.000 евра

Душкo Тошиќ ја почести својата сопруга Јелена Карлеуша со јахта вредна 800.000 евра

Очигледно дека фудбалерот на кинескиот Гвангжуа одлучи да и го опрости неверството со Огњен Врањеш и ја почести со скапоцен подарок за 41 роденден. Според извор близок до фудбалерот, а како што пренесуваат српските медиуми Душко долго време размислувал што да и купи. Сакал тоа да биде најгламурозниот подарок и одлучил да и купи јахта. Покрај тоа му се допаднала и идејата неговото семејство да има пловило, со кое можат да крстарат каде и да посакаат, вели изворот.

Нивните ќерки од мали се навикнати заради татко им да патуваат низ светот. Со Јелена и Душко често одат на море, па затоа во една пригода и му кажале на татко им дека би сакале да имаат свој брод со кој би пловеле заедно. На Душко тоа беше доволно за да ја израдува сопругата и децата и да одлучи да го купи овој глисер, додава изворот.

Според него во прашање е модел „“de birs 85rph lx “ кој е долг 26 метри, со четири кабини, три купатила и домашно кино.

Ентериерот е од темно дрво и во прашање е една од најдобрите дизајнирани јахти на светот. Во овој момент се наоѓа во Шпанија, а ќе биде испорачан за Црна Гора, вели изворот за Информер.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега