„Дурмо турс“ имала лиценца за работа - редовно се правел технички на автобусите

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески синоќа изјави дека компанијата „Дурмо турс“ ја имала потребната лиценца за работа и дека нивните возила редовно ги поминувале техничките прегледи.

Автобусот кој се преврте однесе 14. животи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2019 - 08:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега