Дурловски: Ние имаме историска одговорност и нема да дозволиме некој да го реконструира нашето минато

Ние имаме историска одговорност и нема да дозволиме некој да го реконструира нашето минато, да го обезличи македонскиот народ, да го гази националното достоинство.

Крушевчани се решени за Обнова на Македонија!, вели носителот на листат на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ5 Игор Дурловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 14:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега