Дурловски: Го продадоа духовното за материјално, останаа без обете

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски кратко коментира на Фејсбук по повод „датумот од ЕУ“:

– Го продадоа духовното за материјално, останаа без обете. Фаустовци!- гласи краткиот коментар на Дурловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2019 - 22:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега