Дури 80 отсто од Русите му веруваат на Путин

Нивото на доверба на руските граѓани во претседателот на Русија, Владимир Путин е речиси 80 отсто, а тоа го соопшти Рускиот центар за истражување на јавното мислење.

Центарот за истражување ги објави резултатите од анкетата спроведена од 2 до 8 мај, при што учествувале 1.600 испитаници повозрасни од 18 години.

Тие резултати покажуваат пад на довербата кај граѓаните од 1,6 отсто во однос на претходната анкета, која беше направена од 25 до 1 мај.

13.05.2022 - 19:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега