ДУИ ја поддржа кандидатурата на Хекуран Дука за градоначалник на Дебар

Демократската унија за интеграција силно ја поддржуваат вчерашната едногласна одлука на огранокот на ДУИ во Дебар за кандидатурата на доктор Хекуран Дука за градоначалник на Дебар.

„Демократската унија за интеграција, со сите свои претставници на централна, извршна и законодавна, како и во локалната власт ќе ја поддржи визијата на доктор Дука за Дебар и дебарчани. Дебар секогаш има посебно место за нас во ДУИ и сме посветени на Дебар и дебарчани да им овозможиме континуитет, развој и издржаност“, велат од партијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега