Дуа Липа честиташе ден на независност на Косово- фановите и порачаа „Врати се во Србија“

Британската пејачка со албанско потекло Дуа Липа се огласи на Инстаграм и со една објава  честиташе 12 години независност на Косово.

„12 години независност. Една нација, едно знаме- напишала Дуа Липа под фотографијата.

Овој потег ги разлути нејзините фанови, па и порачаа дека е националист, а имаше и такви кои пишуваа „Косово е Србија“ или „Врати се во Србија“.

 

 
 
 
View this post on Instagram

12 YEARS INDEPENDENCE #njikombnjiflamur /a>

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on Feb 17, 2020 at 5:24am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 14:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега